8 październik 2021

Amator cudzego mienia w rękach chojnowskich policjantów

fot. KMP w Legnicy
Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego Komisariatu policji w Chojnowie zatrzymali pracownika jednej z firm na terenie Chojnowa, podejrzanego o dokonanie kradzieży markowej biżuterii. Straty, jakie spowodował opiewają na kwotę niemal 3 tys. złotych. Policjanci odzyskali część utraconego mienia, a zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności za przywłaszczenie cudzego mienia.
REKLAMA

Wczoraj 36-letni mieszkaniec Jawora usłyszał zarzut dokonania kradzieży markowej biżuterii z firmy, w której na co dzień pracował. Szybka reakcja funkcjonariuszy, którzy wpadli na trop złodzieja, pozwoliła na zatrzymanie i doprowadzenie mężczyzny do Komisariatu Policji w Chojnowie. Podczas sprawdzenia zajmowanych pomieszczeń przez 36-latka, ujawniono i zabezpieczono kosztowności o wartości 2 tys. złotych. Straty, jakie spowodował swoim przestępczym działaniem opiewają na kwotę niemal 3 tys. złotych.

Zebrany materiał dowodowy powalił śledczym na przedstawienie nieuczciwemu pracownikowi zarzutu przywłaszczenia cudzego mienia, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Anna Grześków

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Legnicy

kiedy
2022-01-29 17:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-06 18:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany