kategoria: Na Sygnale
29 maj 2024

Boże ciało - utrudnienia w ruchu

zdjęcie: Boże ciało - utrudnienia w ruchu / fot. KMP w Legnicy
fot. KMP w Legnicy
W związku z obchodami Bożego Ciała oraz wydłużonym weekendem będą trwały wzmożone działania Policji. W dniu 30 maja 2024r. podczas planowanych procesji, które będą przemieszczać się ulicami miasta mogą nastąpić chwilowe utrudnienia i zmiany organizacji ruchu. Do niedzieli natomiast możemy spotkać się ze wzmożonymi kontrolami policjantów legnickiej drogówki.
REKLAMA

Nad bezpieczeństwem uczestników procesji będą czuwać policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. W związku z planowanymi pochodami prosimy kierowców oraz pieszych o szczególną ostrożność i stosowanie się w pierwszej kolejności do poleceń policjantów. Poniżej publikujemy utrudnienia na jakie mogą natrafić kierowcy w Legnicy i powiecie legnickim.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętej Rodziny w Legnicy.Procesja rozpocznie się około godziny 10.45 od kościoła parafialnego ulicami: Słubicką, Struga, Brzozową, Akacjową do kościoła na ul. Słubickiej.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Legnicy.Procesja rozpocznie się około godziny 10.45 od kościoła parafialnego ulicami: Radosna, Kryniczna, Świerkowa, Zalotna, Słoneczna, Radosna do kościoła. Zakończenie około godziny 12.00.

Diecezja Legnicka. Procesja rozpocznie się około godziny 11.00 od Katedry legnickiej i przejdzie ulicami: Najświętszej Mari Panny, Wrocławską, Żołnierzy II AWP, Rzemieślniczą, Wrocławską i Nadbrzeżną do kościoła św. Jacka przy ul. Nadbrzeżnej. Zakończenie około godziny 12.00.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Procesja rozpocznie się około godziny 11.15 od kościoła parafialnego ulicami: Plutona, Marsa, Jowisza, Wielkiej Niedźwiedzicy, Oś Kartuska ,oraz ponownie Plutona. Zakończenie około godziny 13.00.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Joachima i Św. Anny w Legnicy. Procesja rozpocznie się około godziny 12.45 od kościoła parafialnego ulicami: Rzeczypospolitej, Bielańską, Skrajną, Wiązową do kościoła. Zakończenie około godziny 14.00.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Tadeusza Apostoła w Legnicy. Procesja rozpocznie się około godziny 13.00 od kościoła i przejdzie ulicami: Marynarską, Asnyka, Złotoryjską, Grunwaldzką, Okrzei, do kościoła pw. Św. Jadwigi Śląskiej. Zakończenie około godziny 14.00.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela w Prochowicach. Procesja rozpocznie się około godziny 12.00 od kościoła parafialnego ulicami: Legnicką, Rynek, Lwowską, Wrocławską i Pocztową, gdzie nastąpi zakończenie. Zakończenie około godziny 13.00.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy. Procesja rozpocznie się około godziny 12.30 od kościoła parafialnego ulicami: Sikorskiego, do Ronda Niepodległości, następnie na ul. Sikorskiego skręci na przejście dla pieszych i wejdzie do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Zakończenie około godziny 14.00.

Parafia Przemienienia Pańskiego w Białej. Procesja rozpoczyna się około godziny 12:45. Zakończenie około godziny 14:15.

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Miłkowicach. Procesja zaczyna się około godziny 11:55. Zakończenie około godziny 12:45.

Parafia Rzymskokatolicka Podwyższenia Krzyża Świętego i Św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Procesja zaczyna się około godziny 13:00 od kościoła ulicami Benedyktynów, Klasztorną, Asama, Matejki, Piastowską, Batorego, Pobożnego. Zakończenie około godziny 14:30.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP W Chojnowie. Procesja zaczyna się około godziny 10:50 ulicami Dąbrowskiego, Bohaterów Getta Warszawskiego, Witosa, Małachowskiego, Dąbrowskiego do kościoła. Zakończenie około godziny 12:00.

Parafia Rzymskokatolicka Św. Józefa Opiekuna Zbawiciela w Legnicy. Rozpoczęcie około godziny 10:50 ulicami Lwowska, Wileńska, Stanisławowska, następnie przejście obok placu zabaw, Drohobycka i Drzymały. Zakończenie przewidziane około godziny 12:20.

Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do poleceń kierujących ruchem.

W trakcie działań funkcjonariusze zdecydowanie będą reagować, w szczególności, na te kategorie wykroczeń/przestępstw, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Dlatego możemy spotkać się z kontrolami dotyczącymi trzeźwości, prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa,

kom. Jagoda Ekiert

pogoda Legnica