11 październik 2021

Kolejni poszukiwani ukrywający się przed organami ścigania nie unikną kary

fot. KMP w Legnicy
Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, Komisariatu Policji w Chojnowie oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali w miniony weekend 10 poszukiwanych osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Spośród zatrzymanych mieszkaniec gminy Chojnów spędzi w zakładzie karnym najbliższe 30 miesięcy i 20 dni.
REKLAMA

Każdego dnia funkcjonariusze pełniący służbę na terenie miasta i powiatu legnickiego wykonują czynności operacyjne mające na celu zatrzymanie osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Cyklicznie przeprowadzane są także akcje „Poszukiwany”, a poprzedza ja wnikliwa analiza prowadzonych śledztw i dochodzeń. Organizowaniem takich działań zajmują się wyspecjalizowani policjanci do spraw poszukiwań. W realizowanie planów angażują się policjanci ze wszystkich pionów i jednostek działających na terenie Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

W ciągu dwóch dni minionego weekendu zatrzymano aż 10 poszukiwanych osób w wieku od 19 do 63 lat. Podstawami wykonania tych czynności były między innymi wydane nakazy i decyzje Prokuratury oraz Sądów o doprowadzeniu do zakładu karnego lub innych jednostek Policji.

Z pośród zatrzymanych, najdłuższą karę pozbawienia wolności w wymiarze 30 miesięcy i 20 dni, odbywać będzie poszukiwany listem gończym mieszkaniec gminy Chojnów. Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 19-latka decyzją Sądu Rejonowego w Złotoryi.

Przypominamy, że niezapłacenie orzeczonej w postępowaniu grzywny również może zakończyć się odbyciem zastępczej kary aresztu. Wówczas właściwy sąd wydaje nakaz doprowadzenia zalegającej ze spłatą osoby. Kary można uniknąć jedynie przez uiszczenia zaległości.

asp. Anna Grześków

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Legnicy

kiedy
2022-01-29 17:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-06 18:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany