kategoria: Na Sygnale
3 luty 2023

Kolejni poszukiwani ukrywający się przed organami ścigania nie unikną kary

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, Komisariatu Policji w Chojnowie oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali w ciągu ostatniej doby 8 poszukiwanych osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. W efekcie działań mieszkaniec gminy Chojnów najbliższy rok i 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.
REKLAMA

Każdego dnia funkcjonariusze pełniący służbę na terenie miasta i powiatu legnickiego wykonują szereg czynności operacyjne mające na celu zatrzymanie osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości.

W ciągu ostatniej doby zatrzymano 8 poszukiwanych osób. Podstawami wykonania tych czynności były między innymi wydane nakazy i decyzje Prokuratury oraz Sądów o doprowadzeniu do zakładu karnego lub innych jednostek Policji. Wśród zatrzymanych są osoby w wieku o 33 do 48 lat. Najdłużej, bo aż rok i 6 miesięcy w zakładzie karnym spędzi 41-letni mieszkaniec gminy Chojnów.
Przypominamy, że niezapłacenie orzeczonej w postępowaniu grzywny również może zakończyć się odbyciem zastępczej kary aresztu. Tak też było w przypadku dwóch osób zatrzymanych, które nie zapłaciły grzywny w wyznaczonym terminie i sąd zamienił tą sankcję na karę pozbawienia wolności w wymiarze dwóch dni oraz 34 dni pozbawienia wolności.

To kolejne działania przeprowadzone w ostatnim czasie przez legnickich policjantów, które zakończyły się zatrzymaniem tak wielu poszukiwanych. Wszystkie osoby poszukiwane zostały przekazane do Aresztu Śledczego lub Zakładu Karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

kom. Jagoda Ekiert

pogoda Legnica