14 czerwiec 2022

Legniccy kryminalni odzyskali skradziony samochód i zatrzymali sprawców

fot. KMP w Legnicy
Legnicka komenda została powiadomiona o kradzieży Forda Transita a już następnego dnia kryminalni odzyskali pojazd. W wyniku pracy operacyjnej policjanci ustalili dwóch sprawców kradzieży. Wczoraj mężczyźni zostali zatrzymani a przy jednym z nich dodatkowo funkcjonariusze ujawnili zawiniątko z zawartością metamfetaminy. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Pod koniec maja br. Komenda Miejska Policji w Legnicy została powiadomiona o fakcie kradzieży pojazdu marki Ford Transit o wartości 20 tys. zł., do której doszło na terenie miasta. Dodatkowo w pojeździe znajdowały się dewocjonalia i wyroby jubilerskie o wartości 50 tys. zł.

Sprawą zajęli się kryminalni z legnickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. W toku podjętych działań, już następnego dnia na obrzeżach miasta policjanci znaleźli ukryty w zaroślach pojazd. Część towaru, który został skradziony wraz z pojazdem odzyskano.


W trakcie czynności operacyjnych policjanci ustalili sprawców kradzieży. Jak się okazało, byli to 29-letni i 42-letni mieszkańcy Legnicy. Ponadto przy starszym z mężczyzn ujawniono zawiniątko z zawartością metamfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Anna Tersa

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Legnica
19.7°C
wschód słońca: 04:40
zachód słońca: 21:15
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Legnicy

kiedy
2022-07-01 20:00
miejsce
Klub Spiżarnia, Legnica, Ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-08 19:00
miejsce
Dancing Queen, Legnica, Neptuna 16
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-15 20:00
miejsce
Dancing Queen, Legnica, Neptuna 16
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-12 18:00
miejsce
LCK Akademia Rycerska - sala...
wstęp biletowany