28 listopad 2022

Legnicka policjantka brązową medalistką 40. Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Halowej w Holandii

fot. KMP w Legnicy
Reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet w dniach 21-25 listopada 2022 roku wzięła udział w jubileuszowych 40. Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Halowej w Holandii. Zawody rozgrywane były w 4 kategoriach: kobiet, mężczyzn, 35+, 45+. W swojej kategorii polskie policjantki po zaciekłej rywalizacji w Halowych Mistrzostwach Świata zdobyły 3 miejsce. Uplasowanie się na tak wysokiej pozycji przez naszą reprezentację kobiet jest największym sukcesem w historii rozgrywek halowych, za co należą się szczególne brawa i podziękowania. Legnicką komendę reprezentowała sierż. Justyna Walter.
REKLAMA

21 listopada br. odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, na którym zaprezentowane zostały drużyny z kilkudziesięciu państw oraz puchary, o które toczyła się sportowa rywalizacja. Do Reprezentacji Polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet zakwalifikowała się policjantka Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego legnickiej komendy sierż. Justyna Walter.

Zawody rozgrywane były w 4 kategoriach: kobiet, mężczyzn, 35+, 45+

Rozgrywki grupowe rozpoczęły się 22 listopada. Reprezentacja Polski trafiła do silnej grupy B, w której rywalizowała z reprezentacjami: Francji, Holandii, Norwegii, Czech, Włoch i Portugalii.

Wyniki fazy grupowej:

Polska - Portugalia 6:0 (Mazur x 2, Kościecha, Wawer, Gruszka, Żak);
Polska - Włochy 2:0 (Wawer, Żak);
Polska - Holandia 1:0 (Wawer);
Polska - Francja 3:0 (Mazur, Kościecha, Żak);
Polska - Holandia 1:0 (Kudyba);
Polska - Norwegia 4:0 (Kościecha x2, Jóskowska, Żak);
Polska - Czechy 0:1;
Polska - 1 Żandarmeria Francuska 0:1.

W fazie grupowej policjantki z Polski po 5 zwycięstwach, dwóch porażkach i jednym remisie zdobyły 16 punktów i uplasowały się na 4 miejscu w grupie B. Taki wynik dał drużynie awans do ćwierćfinału, w którym przyszło zmierzyć się z 2.Reprezentacją Żandarmerii Francuskiej, która wygrała rywalizację w grupie A.

23 listopada odbyła się faza pucharowa, w której Reprezentacja Polski po zaciętym meczu z Żandarmerią Francuską 1:1 wygrała w rzutach karnych 3:2.

W półfinale policjantki z Polski trafiły ponownie na 1. Reprezentację Żandarmerii Francuskiej, z którą rywalizowały w grupie B. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy pojedynku i znów były potrzebne rzuty karne, w których tym razem polskie policjantki musiały uznać wyższość przeciwniczek przegrywając 4:5.

W meczu o 3 miejsce reprezentantki Polski zagrały z ubiegłorocznymi Mistrzyniami Świata Holenderkami. Polki po niezwykle zaciętym meczu pełnym walki i zwrotów akcji pokonały reprezentację Policji holenderskiej 1:0, zdobywając 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Świata.

Zajęcie 3 miejsca przez Reprezentację Polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet jest największym sukcesem w historii rozgrywek halowych za co należą się szczególne brawa i podziękowania.

Skład brązowych medalistek: asp. Katarzyna Borowiec z KWP w Łodzi, mł. asp. Malwina Mazur z KSP, st. post. Karolina Gruszka z KSP, st. sierż Paulina Magulska z KWP w Gdańsku, st. sierż Natalia Jóskowska z KWP w Gdańsku, st. post. Wiktoria Kudyba z KWP we Wrocławiu, sierż. Justyna Walter z KWP z Wrocławia (KMP Legnica), sierż. Klaudia Wawer z KWP w Gorzowie Wielkopolskim, st. sierż Marta Zielińska z KWP w Poznaniu, st. sierż. Weronika Żak z KWP w Krakowie, st. sierż Patrycja Doroż z KWP w Krakowie.

 

wykorzystano materiały KGP
st. asp. Katarzyna Baniewska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Legnica
-2.5°C
wschód słońca: 07:35
zachód słońca: 16:41
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Legnicy

kiedy
2023-02-01 19:00
miejsce
Dancing Queen, Legnica, Neptuna 16
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-06 19:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Klub Spiżarnia, Legnica, Ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 18:30
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany