21 czerwiec 2022

Nielegalny pobór prądu w jednym z mieszkań na terenie Legnicy

fot. KMP w Legnicy
Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 26-letniej mieszkance Legnicy za nielegalny pobór prądu. Kobieta została zatrzymana przez legnickich policjantów i usłyszała już zarzuty. Legniczanka była także poszukiwana przez sąd za nieuiszczoną grzywnę. Za kradzież prądu grozi kara pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór.
REKLAMA

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w trakcie wykonywania czynności służbowych zatrzymali 26-letnią kobietę, która w ostatnim czasie nielegalnie pobierała energię elektryczną w jednym z mieszkań na terenie w Legnicy. Jak się okazało w mieszkaniu tym była poprowadzona prowizoryczna instalacja, która podpięta była do tablicy licznikowej niewyposażonej w licznik i groziła zwarciem.
Straty na szkodę zakładu energetycznego, jakie spowodowała swoim przestępczym działaniem wynoszą kilkaset złotych.

Kobieta była też poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Legnicy do odbycia kary zastępczej w areszcie za nieuiszczoną grzywnę.
Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór.


Pamiętajmy również, że nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. Amatorsko wykonana instalacja jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

sierż. szt. Anna Tersa

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Legnica
19.2°C
wschód słońca: 04:40
zachód słońca: 21:15
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Legnicy

kiedy
2022-07-01 20:00
miejsce
Klub Spiżarnia, Legnica, Ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-08 19:00
miejsce
Dancing Queen, Legnica, Neptuna 16
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-15 20:00
miejsce
Dancing Queen, Legnica, Neptuna 16
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-12 18:00
miejsce
LCK Akademia Rycerska - sala...
wstęp biletowany