24 styczeń 2023

Nietrzeźwa 19-latka wezwała Policję po czym nie chciała wpuścić policjantów do mieszkania, wyzywała ich a na koniec proponowała łapówkę

fot. KMP w Legnicy
Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 19-letniej mieszkance Legnicy, która wezwała patrol Policji a następnie kierowała wobec funkcjonariuszy słowa wulgarne i obelżywe. Natomiast kiedy została zatrzymana za popełnione przestępstwo, proponowała mundurowym wręczenie łapówki w kwocie 10 tysięcy złotych. Kobieta została przewieziona do policyjnego aresztu i usłyszała już zarzuty. Została też objęta dozorem policyjnym oraz zastosowano wobec niej zakaz opuszczania kraju. Teraz będzie odpowiadać przed sądem.
REKLAMA

W minioną niedzielę po godzinie 4:00 legniccy policjanci zostali wezwani na interwencję domową do jednego z mieszkań na terenie miasta. Po przybyciu na miejsce, kobieta będąca w mieszkaniu używając słów wulgarnych nie chciała wpuścić interweniujących funkcjonariuszy. Jednak po chwili mężczyzna będący w środku otworzył drzwi policjantom.

Jak się okazało, nad wyraz agresywna i pobudzona 19-latka osobiście wezwała policję. Kiedy mundurowi weszli do mieszkania, kobieta nadal wyzywała policjantów, w związku z czym popełniła przestępstwo z artykułu 226 Kodeksu Karnego. Ponadto znajdowała się w stanie nietrzeźwości mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Gdy policjanci zatrzymali kobietę w celu wytrzeźwienia w PDOZ i jechali z nią do komendy, proponowała im wręczenie korzyści majątkowej w kwocie 10 tys. zł. w zamian za odstąpienie od czynności.

W związku z popełnionymi przestępstwami 19-latka została umieszczona w policyjnej celi i usłyszała już zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Legnicy na wniosek Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zastosowała wobec zatrzymanej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Anna Tersa

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Legnica
-2.5°C
wschód słońca: 07:35
zachód słońca: 16:41
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Legnicy

kiedy
2023-02-01 19:00
miejsce
Dancing Queen, Legnica, Neptuna 16
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-06 19:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Klub Spiżarnia, Legnica, Ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 18:30
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany