7 październik 2021

Uwaga na złodzieji podających się za pracowników administracji

fot. KMP w Legnicy
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ostrzegają przed przestępcami podającymi się za pracowników administracji. Wczoraj w wyniku kradzieży legniczanka straciła 35 tys. złotych. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności, wpuszczajmy do swoich mieszkań jedynie osoby, które są nam dobrze znane. Pamiętajmy, że spółdzielnie informują wcześniej o wizytach swoich pracowników.
REKLAMA

O tym jak działają przestępcy przekonała się wczoraj legniczanka, która wpuściła do mieszkania kobietę i mężczyznę podających się za pracowników administracji. Kobieta oświadczyła, że są pracownikami spółdzielni i dokonują przeglądu instalacji wodnej, ponieważ stwierdzili nadpłatę za pobór wody. W tym celu oszustka poprosiła seniorkę o napełnienie jednej komory zlewu, a w tym czasie przestępcy dokonali kradzieży zgromadzonych oszczędności. Sytuacja wydawała się tak wiarygodna, że 82-latka zorientowała się o kradzieży dopiero kiedy chciała udać się na zakupy. Straty, jakie poniosła pokrzywdzona opiewają na kwotę 35 tys. złotych.

Pamiętajmy o tym, aby po żadnym pozorem nie wpuszczać do mieszkań nieznanych osób. Właściciele wynajmowanych lokali, administracja, czy spółdzielnie mieszkaniowe zawsze informują odpowiednio wcześniej o wizytach swoich pracowników. Oszuści i złodzieje bez wahania wykorzystają wszystkie możliwe środki i sposoby, aby się nieuczciwie wzbogacić.

Apelujemy szczególnie do młodych ludzi, aby rozmawiali ze swoimi rodzicami i dziadkami przekazując im najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa i występujących zagrożeń po to, by unikać sytuacji, w których nie jednokrotnie mogą stracić oszczędności swojego życia.

asp. Anna Grześków

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Legnicy

kiedy
2022-01-29 17:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-06 18:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany