8 październik 2021

Uwaga zablokowany przejazd autostradą A4 na odcinku pomiędzy Legnicą, a Legnickim Polem

Wczoraj wieczorem na autostradzie A4 pomiędzy Legnicą, a Legnickim Polem doszło do zdarzenia drogowego , w wyniku którego pojazd ciężarowy uległ spaleniu. Na miejscu pracują służby porządkowe, a droga w kierunku Zgorzelca jest całkowicie zablokowana. Prosimy kierowców, aby uzbroili się w cierpliwość, ponieważ usunięcie znajdującej się na jezdni cysterny wymaga użycia specjalistycznego sprzętu i dużej ostrożności. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.
REKLAMA

Wczoraj, kilka minut po godz. 20:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na 93,600 km autostrady A4 pomiędzy Legnickim Polem, a Legnicą. Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy odpowiednio zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Jak ustalili policjanci 36-letni kierujący cysterną, jadąc w kierunku Zgorzelca nie zdołał uniknąć zderzenia ze stojącym na prawym pasie kierowcą pojazdu ciężarowego, który miał awarię. W wyniku uderzenia cysterna przewróciła się na bok blokując oba pasy, a łatwopalny ładunek przewożony przez kierowcę Iveco uległ zapaleniu. Na szczęście żadna z osób nie ucierpiała w tym zdarzeniu.

Jeszcze w nocy udało się upłynnić ruch pojazdów jadących w stronę Wrocławia, jednak na miejscu dale pracują służby porządkowe, a droga w kierunku granicy jest całkowicie zablokowana. Prosimy, aby kierowcy uzbroili się w cierpliwość, ponieważ usunięcie znajdującej się na jezdni i cysterny wymaga użycia specjalistycznego sprzętu i dużej ostrożności, dlatego też utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności i utrzymanie odpowiedniej odległości między pojazdami. Osoby udające się w stronę Zgorzelca prosimy o kierowanie się na drogę S3 i kontynuowanie jazdy przez Jawor.

asp. Anna Grześków

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Legnicy

kiedy
2022-01-29 17:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-06 18:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany