6 październik 2021

Wielbiciel damskich kosmetyków w rękach legnickich policjantów

fot. KMP w Legnicy
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonywanie kradzieży kosmetyków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie złodziejowi trzech zarzutów, a straty, jakie spowodował swoim przestępczym działaniem opiewają na kwotę niemal 3 tys. złotych. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu prowadzili czynności, które miały ich doprowadzić do złodzieja kosmetyków damskich w jednej z drogerii na terenie miasta. Szybko okazało się, że doświadczenie funkcjonariuszy nie zawiodło, a poszukiwania wytypowanego mężczyzny zakończyły się zatrzymaniem 29-latka.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie legniczaninowi trzech zarzutów dokonania kradzieży. Złodziej zabierał z drogerii wartościowe kosmetyki markowych firm wykorzystując nieuwagę pracownic drogerii, po czym opuszczał sklep. Straty, jakie spowodował swoim przestępczym działaniem opiewają na kwotę niemal 3 tys. złotych.
Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Anna Grześków

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Legnicy

kiedy
2022-01-29 17:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-06 18:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany