27 listopad 2023

Zderzenie dwóch samochodów na pustej drodze; obaj kierowcy byli pijani

zdjęcie: Zderzenie dwóch samochodów na pustej drodze; obaj kierowcy byli pijani / pixabay/1620608
W niedzielę nad ranem dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na ul. Wrocławskiej w Legnicy doszło do kolizji. Na miejscu okazało się, że kierowca mazdy wyjechał z bocznej drogi pod prąd, prosto na prawidłowo jadącego volkswagena. Obaj kierowcy byli pijani i stracili prawa jazdy - powiedziała PAP kom. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w niedzielę wczesnym rankiem. Dyżurny legnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o godz. 4.30. Na miejsce został wysłany patrol.

"Policjanci na miejscu ustalili, że 47-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Mazda wyjechał z ul. Krętej na ul. Wrocławską na pas do jazdy w przeciwnym kierunku i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki Volkswagen" - powiedziała PAP kom. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy.

Zdarzenie było nietypowe, bo o tej porze ruch w mieście był niewielki. Szybko okazało się, jaka była przyczyna wypadku.

"Od obu kierowców była wyczuwalna silna woń alkoholu. W związku z tym zdecydowano o przebadaniu ich alkomatem. Sprawca zdarzenia odmówił badania, dlatego została pobrana mu krew do dalszych badań, natomiast u 43-latka urządzenie wykazało 1,2 promila alkoholu" - powiedziała policjantka.

Obu kierującym zatrzymano prawa jazdy. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.(PAP)

autor: Michał Torz

mt/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Legnica
3°C
wschód słońca: 05:38
zachód słońca: 20:08
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Legnicy

kiedy
2024-05-10 19:00
miejsce
Dom Kultury Atrium, Legnica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-14 19:00
miejsce
Dancing Queen, Legnica, Neptuna 16
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-18 19:00
miejsce
Akademia Rycerska, Sala Maneżowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-23 19:00
miejsce
Dancing Queen, Legnica, Neptuna 16
wstęp biletowany