kategoria: Społeczne
11 czerwiec 2024

Śledztwo w sprawie znęcania się i wykorzystywania seksualnego dzieci w przedszkolu

zdjęcie: Śledztwo w sprawie znęcania się i wykorzystywania seksualnego dzieci w przedszkolu / pixabay/4526384
W legnickiej prokuraturze rejonowej trwa śledztwo w sprawie znęcania się nad dziećmi i wykorzystywania seksualnego, do których miało dochodzić przez kilka miesięcy w jednym z podlegnickich przedszkoli.
REKLAMA

Do znęcania się nad siedmioma chłopcami miało dochodzić od początku stycznia do końca maja. Czterech chłopców zmuszono do poddania się innej czynności seksualnej. Zaniepokojenie rodzice zawiadomili policję.

"Twierdzili, że wychowawcy wyzywają dzieci, poniżają je, straszą, a nadto biją i łapią za szyje. Z uzyskanych materiałów wynika, iż niektóre z dzieci mogły być dotykane w miejsca intymne" - przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukasiewicz.

Śledczy sprawdzają, czy oskarżenia rodziców są zgodne z prawdą, a jeśli tak, to ile dzieci zostało skrzywdzonych.

"W sprawie do chwili obecnej m.in. przesłuchano w charakterze świadków rodziców małoletnich, zabezpieczono nagrania wypowiedzi dzieci oraz zachowań nauczycieli sporządzone przez rodziców, wystąpiono do sądu z niezbędnym wnioskiem o przesłuchanie małoletnich pokrzywdzonych w obecności psychologa i wystąpiono do Kuratorium Oświaty Delegatura w Legnicy o przeprowadzenie kontroli w placówce" - przekazała Liliana Łukasiewicz.

Śledztwo ma też odpowiedzieć na pytanie, kto dopuszczał się przestępstw. Zawiadomienie dotyczy kilkorga opiekunów, ale jak na razie nikomu nie postawiono zarzutów. Za znęcanie się grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia, za seksualne wykorzystanie małoletniego od dwóch do piętnastu lat.(PAP)

autor: Michał Torz

mt/ ktl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Legnica
25.8°C
wschód słońca: 04:39
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Legnicy

kiedy
2024-06-21 18:00
miejsce
Kopernik. Spółdzielczy Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-21 20:00
miejsce
Kopernik. Spółdzielczy Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 18:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-26 20:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany