13 październik 2021

Nietrzeźwy duet w rękach legnickich policjantów

fot. KMP w Legnicy
Funkcjonariusze legnickiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy na jednej z ulic miasta próbowali holować samochód. Szybka reakcja zaniepokojonych mieszkańców zakończyła się doprowadzeniem nietrzeźwego duetu do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazał, że mężczyźni byli kompletnie pijani. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
REKLAMA

Zaniepokojeni mieszkańcy jednej z ulic miasta powiadomili oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy o tym, że z pojazdów stojących na jezdni dochodzi głośna muzyka. Z uwagi na późną porę na miejsce skierowano funkcjonariuszy, którzy od razu spostrzegli blokującego przejazd busa, a przy nim dwóch mężczyzn. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli silną woń alkoholu z ust zakłopotanych kierowców. Przeprowadzone badanie wykazało niemal 2,7 promila u 32-latka oraz 1,7 promila u 26-letniego nieodpowiedzialnego kierowcy.
Z ustaleń policjantów wynika, że jeden z obywateli Ukrainy miał problem z uruchomienie pojazdu więc jego kolega przyjechał mu z pomocą. Nie zważając na innych uczestników ruchu, ani na stan upojenia alkoholem próbowali zaparkować samochód zatrzymując się na środku drogi.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

asp. Krzysztof Oleniacz

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Legnicy

kiedy
2022-01-29 17:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-06 18:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany