12 październik 2021

Policjanci legnickiej drogówki wykorzystują w codziennej służbie terminale płatnicze

fot. KMP w Legnicy
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w trakcie pełnionej służby wykorzystują terminale płatnicze, z obsługi których są odpowiednio przeszkoleni. Posiadanie takiego urządzenia usprawnia uiszczenie grzywny w drodze uproszczonego postępowania o wykroczenie. Takie rozwiązanie nie tylko uchroni nas przed konsekwencjami niezapłacenia mandatu karnego w przypadku zagubienia druku czy roztargnienia, ale przede wszystkim jest udogodnieniem dla kierowców.
REKLAMA

Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie w ruchu drogowym i został na nich nałożony mandat karny, od razu po jego otrzymaniu mogą dokonać płatności bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Policjanci legnickiej drogówki wyposażeni są w terminale płatnicze, które są udogodnieniem dla kierowców i pozwalają w bezpieczny sposób dokonać transakcji.
Taka możliwość znacznie ułatwia funkcjonariuszom postpowanie głównie z obcokrajowcami, których przybywa nie tylko w naszym mieście ale również na terenie całego kraju. Kierowca nie musi już posiadać przy sobie waluty polskiej podczas każdego przejazdu przez granicę. W przypadku ujawnienia przez mundurowych wykroczenia w ruchu drogowym taki kierowca nie musi także szukać żadnego punktu wymiany walut, co czasem było bardzo czasochłonne.

Zapłata za nałożoną grzywnę przy wykorzystaniu terminala jest szybka, bardzo prosta i bezpieczna. Mundurowi zawsze weryfikują dane kart bankomatowych, a sprawca wykroczenia decyduje o formie płatności. Jeśli ktoś ma ochotę może to zrobić w tradycyjny sposób w banku, na poczcie czy przez Internet. Taka forma naraża nas na zagubienie druku, a termin jego zapłacenia jest dość krótki, bo wynosi zaledwie 7 dni.

asp. Anna Grześków

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Legnicy

kiedy
2022-01-29 17:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-06 18:00
miejsce
Legnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany